• Dhoma gjumi: 1
  • Tualet: 1
  • 86.12 m2
  • Kati: 1

Santorini Residence Drymades, apartament 1+1 në shitje

Apartamenti ka një sipërfaqe bruto prej 86.12 m2 dhe sipërfaqe neto 72.98 m2

Ndodhet në katin e I-rë të objektit

Organizohet në një ambient ndenjie dhe gatimi, një dhomë gjumi, një tualet dhe ballkon

E vendosur në plazhin e Drymades, resorti i pushimeve Drymades Village përbëhet nga një sërë oborresh me shkallë të përshtatur nga arkitektura duke përzier projektin në një ndjenjë kohezive fshati.

Tipologjikisht vilat trajtohen nga studimi i arkitekturës mbizotëruese të vendndodhjes dhe synimi për të gjetur një rezultat të ndryshëm nga një projekt resorti ku individualizimi thyen një dizajn monoton. Imazhi ikonë i fshatrave mesdhetare do të komunikohet në arkitekturë me elementë të paracaktuar, si çatitë dhe fasadat që përbëjnë një katalog për personalizimin e vilave.

Të vendosura në lartësi të ndryshme dhe të alternuara njëra me tjetrën, ato hapin pamjet e bregdetit dhe ofrojnë një sërë aktivitetesh për vizitorët. Qasja kryesore për peizazhin është të ruhet sa më shumë bimësia ekzistuese. Peizazhi ndryshon përbërjen e tij nga një pyll i dendur në pjesën më të ulët të parcelës në një shesh urban në pjesën më të lartë..

Cmimi i shitjes 3000 euro/m2

Totali 258360 euro

ID : PRO6820
Adresa: Drimadhes
Qyteti: Dhermi
Zona: Dhermi
Cmimi:258,360 €
Sipërfaqja: 86.12 m2
Dhoma gjumi: 1
Tualet: 1
Kati: 1
Google Maps

Prona të ngjashme

Nelda Haxhiu