• Dhoma gjumi: 2
  • Tualet: 2
  • 128 m2

Apartament 2+1 ne shitje te “Rezidenca Zirkon” (ASL)

Apartamenti ka një sipërfaqe bruto 128.3 m2 dhe siperfaqe neto 111.6 m2 dhe është i organizuar në një sallon ndenjie dhe gatimi, dy dhoma gjumi, dy tualete dhe ballkon.

Apartamenti ndodhen në katin e I- rë banim te një ndërtimi të ri.

Orientimi veri-lindje.

Rezidenc kufizohet në pjesën veri-perëndimore me rrugën "Kongresi i Manastirit", kurse në pjesën lindore parashikohet hapësirë e gjelbërt dhe në atë jugore institucion arsimor.

Në aspektin urban rezidenca propozohet nëpërmjet trajtimit volumetrik dinamik të tij konkretizon formulimin e konteksit urban ku ndodhet parcela.

Ky volum perceptohet i lehtë dhe dinamik nga akset rrugore që e kufizojnë duke realizuar një linjë interesante silueti urban.

Rezidenca Zirkon përpiqet të shfaqë në arkitekturë natyrën e një objekti rezidencial, human, me volume të dallueshme qarte edhe nëpërmjet aplikimit të kontrastit të ngjyrave.

Aksesi në parkim realizohet nga një rampë e pozicionuar nga ana perendimore . Parkimi realizohet në dy kate nëntokë.

Në katin përdhe janë pozicionuar hapësira shërbimesh shumë lehtë të aksesueshme.Banimi realizohet në 9 katet e sipërme. Secili nukël bën shpëndarjen në pesë apartamente me hapësira të bollshme dhe një pozicionim të kendshëm e optimal.

Në shkallë më të gjerë kjo e kthen zonën në një pol shum të rëndësishëm për qytetin jo vetëm nga pozicionimi por dhe nga formulimi dhe miksimi i funksioneve publike me ato private.

Çmimi 870 euro/m2

ID : PRO3957
Adresa: Kompleksi Zirkon
Qyteti: Tirana
Zona: Prane QSUT-se
Cmimi:Kontakto për cmimin
Sipërfaqja: 128 m2
Dhoma gjumi: 2
Tualet: 2

Prona të ngjashme

Apartament 3+1 ne shitje prane “Shkolles se Bashkuar”

Tirana, Prane QSUT-se
62,000 €
ID: PRO3967 Dhoma: 3 Tualetet: 1 Sipërfaqja: 80 m2

Shitet apartament 1+1 në rrugën “Kongresi I Manstirit” ne rezidencën “Zirkon”

Tirana, Prane QSUT-se
56,000 €
ID: PRO2732 Dhoma: 1 Tualetet: 1 Sipërfaqja: 60 m2