• Dhoma gjumi: 3
  • Tualet: 5
  • 350 m2

Vilë në shitje në Luminor Residence

Vila ka një sipërfaqe parcele 260.5 m2, dhe sipërfaqe totale banimi prej 350.48 m2

Vila është e organizuar në tre kate

Kati -1 organizohet në ambient ndenjie, kantine, palestër, ambient teknik, depo frigorifer, lavanteri dhe tualet

Kati përdhe ka një ambient ndenjie, kuzhinë dhe ambient ngrënie dhe një tualet

Kati i I-rë organizohet në dy dhoma gjumi, dy tualete, depo, korridor

Kati i II-të ka një dhomë gjumi, dhomë garderobë, verandë dhe tualet

Vila disponon gjithashtu ashensor

Luminor Residence, nje rezidence e re me vila, me një vendodhje shumë të mirë, shtrihet në një terren mes ajrit të pastër, gjelbërimit brenda rezidences, pranë Qendres Tregtare TEG, afer me komplekse rezidenciale vilash si “Rolling Hills”, “Long Hills” Residence dhe vetem 8 KM nga qendra e Tiranës.

Ka një panoramë shumë të bukur të zonës përreth e cila karakterizohet nga paracela të gjelbëruara, privatësi dhe qetësi të cilat e bëjnë një nga vendodhjet më të preferuara të kryeqytetit.

Infrastruktura rrugore e zhvilluar bën të mundur që Luminor Residencë të jetë lehtësisht e aksesueshme me autostraden Tiranë-Elbasan e cila ndodhet pak metra larg ndërtimit të këtij projekti të ri rezidencial.

Zona është e zhvilluar me komplekse rezidenciale vilash si, shumë afër me Tirana East Gate, “Tirana International School”, “Ëorld Academy”, Shkolla 9-vjecare “Kings Tirana” dhe me akses të lehtë me fshatrat piktoreske perreth.

Residenca është projektuar me arkitekturë moderne dhe ka dritë natyrale gjatë gjithë ditës falë orientimit shumë të mirë. Do të ofrojë punime shumë cilësore, fasadë të ventiluar, ndarjet e brendshme me gips/lesh guri, lartësi e katit 0 do të jetë 340 cm i përfunduar, kati -1 me material beton “faccia a vista” ose stil industrial, parketi druri me cmim 50 euro/m2, sistemi i dritave “smart home” etj.

Cmimi i shitjes 750000 euro

ID : PRO6509
Adresa: Luminor Residence
Qyteti: Tirana
Zona: TEG
Cmimi:750,000 €
Sipërfaqja: 350 m2
Dhoma gjumi: 3
Tualet: 5

Prona të ngjashme

Lule Bore Residence, vilë në shitje

Tirana, TEG
836,750 €
ID: PRO6673 Dhoma: 3 Tualetet: 4 Sipërfaqja: 334.7 m2 Kati: 3

Vilë në shitje në Rolling Hills 2

Tirana, TEG
2,000,000 €
ID: PRO6546 Dhoma: 5 Tualetet: 4 Sipërfaqja: 505 m2

Vilë në shitje me cmim okazion në “Rolling Hills”

Tirana, TEG
Kontakto për cmimin
ID: PRO5814 Dhoma: 5 Tualetet: 7 Sipërfaqja: 517.3 m2