• Dhoma gjumi: 1
  • Tualet: 1
  • 103 m2

Apartament 1+1 në shitje në “Santorini Residence” Drymades

Apartamenti ka një sipërfaqe bruto prej 102.90 m2 dhe sipërfaqe neto 89.48 m2
Ndodhet në katin përdhe

Organizohet në një ambient ndenjie dhe gatimi, një dhomë gjumi, një tualet dhe ballkon

E vendosur në plazhin e Drymades, resorti i pushimeve Drymades Village përbëhet nga një sërë oborresh me shkallë të përshtatur nga arkitektura duke përzier projektin në një ndjenjë kohezive fshati. Duke ndjekur topografinë me një diferencë lartësie prej 15 metrash, arkitektura artikulon nivelet e tokës me oborret me shkallë duke sjellë një ndjenjë introverte, ndërsa në tre katet e sipërme, njësitë përfshijnë tarraca dhe ballkone të zgjeruara, duke zgjeruar jetën publike në të gjitha nivelet.

Tipologjikisht vilat trajtohen nga studimi i arkitekturës mbizotëruese të vendndodhjes dhe synimi për të gjetur një rezultat të ndryshëm nga një projekt resorti ku individualizimi thyen një dizajn monoton. Imazhi ikonë i fshatrave mesdhetare do të komunikohet në arkitekturë me elementë të paracaktuar, si çatitë dhe fasadat që përbëjnë një katalog për personalizimin e vilave. Kryesisht tre njësi me madhësi të ndryshme formojnë masterplanin që variojnë nga njësitë e studios në njësitë e mëdha familjare. Ato gjithashtu mund të bashkohen horizontalisht dhe vertikalisht, duke zgjeruar mundësitë për pronarët e ardhshëm.

Në total, gjashtë sheshe janë të ndërthurura me njëra-tjetrën, duke formuar një oborr të madh të brendshëm që artikulon hapësirën private me atë publike përmes hapjeve në arkitekturë. Të vendosura në lartësi të ndryshme dhe të alternuara njëra me tjetrën, ato hapin pamjet e bregdetit dhe ofrojnë një sërë aktivitetesh për vizitorët. Qasja kryesore për peizazhin është të ruhet sa më shumë bimësia ekzistuese. Peizazhi ndryshon përbërjen e tij nga një pyll i dendur në pjesën më të ulët të parcelës në një shesh urban në pjesën më të lartë. Llojet vendase (selvitë dhe ullinjtë) dhe bimët me mirëmbajtje të ulët (Bougainvillea, Cacti), përbëjnë bimësinë e përzgjedhur.

Cmimi i shitjes 2700 euro/m2

Totali 277830 euro

ID : PRO6125
Adresa: Santorini Residence
Qyteti: Dhermi
Zona: Dhermi
Cmimi:277,930 €
Sipërfaqja: 103 m2
Dhoma gjumi: 1
Tualet: 1

Prona të ngjashme

Santorini Residence Drymades, apartament 1+1 në shitje

Dhermi, Dhermi
258,360 €
ID: PRO6820 Dhoma: 1 Tualetet: 1 Sipërfaqja: 86.12 m2 Kati: 1

Santorini Residences, apartament 2+1 në shitje

Dhermi, Dhermi
356,400 €
ID: PRO6819 Dhoma: 2 Tualetet: 1 Sipërfaqja: 118.8 m2 Kati: 1

Apartament 1+1 për Shitje në Dhermi - 209655€ | 77.65 m²

Dhermi, Dhermi
209,655 €
ID: PRO6118 Dhoma: 1 Tualetet: 1 Sipërfaqja: 78 m2