• Dhoma gjumi: 5
  • Tualet: 4
  • 327 m2

Vilë në shitje në Residencen Cuci 2 Farke

Vila ka një organizim prej 3 katesh

Vila ka një sipërfaqe trualli prej 429 m2 dhe sipërfaqe ndërtimi 327 m2

Kati 0 ka një sipërfaqe prej 82 m2 dhe organizohet në një ambient ndenjie, ambient gatimi dhe ngrenie, një tualet, verandë me sipërfaqe 46m2

Kati I-rë është 101 m2 dhe organizohet në tre dhoma gjumi dhe dy tualete

Kati II-të ka një sipërfaqe prej 51 m2 organizohet në një dy dhoma gjumi, një tualet dhe verandë me sipërfaqe 47 m2

Rezidence re banimi shumë cilësore e projektuar përballe malit piktoresk të Dajtit. Një kompleks unik që do të ofrojë standartin më të lartë të jetesës suburbane në Tiranë. Vendndodhja e kompleksit ofron akses direkt me unazën e madhe të Tiranës, qëndren tregtare TEG, pranë Liqenit te Farkes dhe parqeve natyrore të rrethinave të qytetit.

Nje nga zonat më të preferuara dhe elitare që karakterizohet nga komplekse rezidenciale vilash. Ndodhet vetëm 5 KM nga qendra e Tiranes.

Rezidenca është në harmoni të plotë me peisazhin e zonës, larg zhurmave te qytetit, ne mes të gjelberimit, ajrit të paster dhe qetesise. Ofron arkitekture unike dhe bashkëkohore, orientim shumë të mirë me dritën e diellit dhe konturet e tokës natyrale, duke ofruar keshtu një fushëpamje të gjerë panoramike të malit te Dajtit nga çdo vilë. E projektuar në mënyrë rigoroze sipas standartit të ndërtimit “Eurokode” për të qënë një nga ndërtimet me cilësinë me të lartë në zonën e Farkës.

Lartësitë e ulëta të vilave i përshtaten kontekstit suburban të zonës, duke u ndërtuar sipas relievit te tokes për të krijuar një pamje ku secila vilë nuk pengon pamjen e tjetrës. Hapësira të mëdha parkimi të rrethuara nga kopeshte të gjelbëruara dhe sherbime të garantuara. Siguri maksimale 24 orë, privatesi, vend-roje.

Cmimi i shitjes 508850 euro

ID : PRO6120
Adresa: Frake
Qyteti: Tirana
Zona: Farke
Cmimi:508,850 €
Sipërfaqja: 327 m2
Dhoma gjumi: 5
Tualet: 4

Prona të ngjashme

Vilë në shitje në “Lakeside Residence” Farkë

Tirana, Farke
500,000 €
ID: PRO6419 Dhoma: 3 Tualetet: 2 Sipërfaqja: 258 m2

Vilë në shitje në Green Field Residence Mullet

Tirana, Farke
848,612 €
ID: PRO6336 Dhoma: 4 Tualetet: 4 Sipërfaqja: 448 m2

Vilë në shitje në O2 Residences Farkë

Tirana, Farke
580,000 €
ID: PRO6316 Dhoma: 3 Tualetet: 3 Sipërfaqja: 300 m2