• Dhoma gjumi: 1
  • Tualet: 1
  • 60 m2
  • Kati: 7

Apartamenti ka një sipërfaqe totale prej 69 m2 bruto dhe 60 m2 sipërfaqe neto dhe është i organizuar në një sallon ndenjie dhe gatimi, një dhomë gjumi, një tualet dhe një ballkon.
Apartamenti ndodhen në katin e VII- të një ndërtimi të ri përfundon në shtator të 2020.
Orientimi jug-lindje.
Rezidenca Zirkon kufizohet në pjesën veri-perëndimore me rrugën \"Kongresi i Manastirit\", kurse në pjesën lindore parashikohet hapësirë e gjelbërt dhe në atë jugore institucion arsimor.

-Në aspektin urban Rezidenca Zirkon propozohet nëpërmjet trajtimit volumetrik dinamik të tij konkretizon formulimin e konteksit urban ku ndodhet parcela. Ky volum perceptohet i lehtë dhe dinamik nga akset rrugore që e kufizojnë duke realizuar një linjë interesante silueti urban.

-Rezidenca Zirkon përpiqet të shfaqë në arkitekturë natyrën e një objekti rezidencial, human, me volume të dallueshme qarte edhe nëpërmjet aplikimit të kontrastit të ngjyrave.

-Rezidenca Zirkon zhvillohet linearisht pergjatë rrugës “Kongresi i Manastirit”. Në pjesën lindore krijohet nga vetë morfologjia e volumit një hapësirë rekreacioni.

-Aksesi në parkim realizohet nga një rampë e pozicionuar nga ana perendimore . Parkimi realizohet në dy kate nëntokë.

-Në katin përdhe janë pozicionuar hapësira shërbimesh shumë lehtë të aksesueshme.Banimi realizohet në 9 katet e sipërme. Secili nukël bën shpëndarjen në pesë apartamente me hapësira të bollshme dhe një pozicionim të kendshëm e optimal.

-Në shkallë më të gjerë kjo e kthen zonën në një pol shum të rëndësishëm për qytetin jo vetëm nga pozicionimi por dhe nga formulimi dhe miksimi i funksioneve publike me ato private.
Çmimi 56.000 euro

ID : PRO2732
Adresa: Rruga Kongresi i Manastirit
Qyteti: Tirana
Zona: Prane QSUT-se
Cmimi:56,000 €
Sipërfaqja: 60 m2
Dhoma gjumi: 1
Tualet: 1
Kati: 7

Prona të ngjashme

Apartament 3+1 ne shitje prane “Shkolles se Bashkuar”

Tirana, Prane QSUT-se
62,000 €
ID: PRO3967 Dhoma: 3 Tualetet: 1 Sipërfaqja: 80 m2

Apartament 2+1 ne shitje te “Rezidenca Zirkon” (ASL)

Tirana, Prane QSUT-se
Kontakto për cmimin
ID: PRO3957 Dhoma: 2 Tualetet: 2 Sipërfaqja: 128 m2