Apartament Ne Shitje

Shto Si Favorite

350000 €

Shitet super apartament pranë kompleksit Dinamo

Apartamenti ka një sipërfaqe prej 188 m2 ne total dhe është i organizuar në tri dhoma gjumi, një ambient ndenjie, kuzhinë gatimi, dy tualete, lavanderi dhe verandë.
Apartamenti ka një organizim të brendshëm perfekt.
Shtëpia është në harmoni të plotë me natyrën dhe përdor vetëm materiale të vërteta natyrale: dru, gurë, lëkurë, kristal, lesh dhe mëndafsh.

Dy tualetet janë të shtruar me parket druri tik resistant ndaj lageshtirës. Njëri prej tyre është i pajisur edhe me Jacuzzi për dy persona.

Kuzhina është e organizuar me sistemin ishull. Ajo ka të inkasuar pajisje italiane tepër cilësore. Suprina e banakut sipër është e derdhur në gur natyral. Kuzhina përfundon në një vetratë të madhe që sheh mbi fushat sportive, ku pamja mbyllet me kodrat që rrethojnë Tiranën dhe vijon te pjesa e liqenit dhe kodrave.

Veranda ka një sipërfaqe prej 42 m2 e cila është e shtruar me dru rezistent ndaj klimës, si vazhdim i natyrshëm i ambienteve të brendshme. Veranda konturohet me një strehë druri që lejon të përcohet ajri dhe drita dhe të kacavirren bimët e verandës. Veranda fillon nga dhoma e ndenjies dhe përfundon te dhoma e punës, duke bërë të mundur të përdoret nga dhoma e ndenjes, nga 2 dhomat e gjumit, nga banja dhe dhoma e punës.

Ndricimi i apartamentit eshte dizenjuar enkas për çdo ambjent, me 4 lloje ndriçimi: I fshehur në tavanet e varura, qendror në cdo ambjent, me spote për të evidentuar objekte dhe për të bëre thyerje, pranë tavolinave të punës dhe krevatëve të gjumit.
Vetratat janë të gjitha të importuara nga Gjermania me të dhëna të avancuara në sistemin e izolimit nga zhurmat, klima, ndotja, rrezatimi i rrezikshëm, përthyerja e dritës, veshja dru nga brenda dhe material rezistent dhe modern nga jashte.

Orientimi i apartamentit eshte lindje, jug-lindje, jug, jug-perendim, veri-lindje.
Apartamenti shitet i mobiluar ashtu si në foto. Në mobilim përfshihen edhe objekte të vecanta si koleksioni I pikturave, pianoja 100-vjeçare gjermane, tavolina e ngrënies e punuar me dorë me dru arre, enë kristali dhe objekte të tjera të sjella nga jashtë.

Apartamenti ndodhet në katin e shtatë të një pallati rezidecial, me roje 24 orë, me kamera sigurie, me lulishte rreth 1000 m2 vetem per banoret, me sherbim pastrimi dhe mirembajtje gjithe kohen, me gjenerator qe siguron uje dhe ndricim te perbashket ne çdo rast dhe me komunitet te zgjedhur dhe shume te kendshem.

Pallati ka nje garazh me 2 nivele dhe ky apartament zotëron një vend për makinë dhe një depo 6 m2 në këtë garazh.

Shitje eshte urgjente dhe cmimi eshte ulur ne 350000 euro nga 440 000 euro!

Tipi: Apartament Zona: , Orientimi: Lindje, jug, jug-perendim, perendim
Çmimi: 350000 € Çmimi për m2: 1861 € m2 Sipëfaqe: 188 m2
Faza: Pallat i RiKate Total: 8 Kati: 7
Tualete: 2Dhoma: 3+1 Ngrohje: Ngrohje Qendrore
Opsione:
Vizituar 6310 herë


Mundesuar nga NurSoft